תפריט ניווט באתר


8 דברים לעשות בטרימסטר שלישי להריון

קטגוריות:

השלישי השלישי והאחרון של ההריון הגיע, את כבר ממש לקראת הסוף אבל יש עוד זמן לעשות דברים חשובים מאד והם:

קורסי הכנה

  • קורס הכנה ללידה
    קורס הכנה ללידה הוא חיוני לקראת לידה, בטח לקראת לידה ראשונה. תמצאי קורס מומלץ שבו את מקבל מידע וגם את מתרגלת פה תנוחות ותנועות לקראת הלידה שלך.
  • הכנה להנקה
    הרצון להניק הוא צעד ראשון להצלחת ההנקה ואם את באמת רוצה להצליח, תעשי הכנה להנקה עוד לפני שאת יולדת כדי שיהיו לך כלים להתמודד בימים הראשונים אחרי הלידה.
  • קורס החייאה
    היום רוב ההורים ואפילו הסבות וסבתות, מטפלות וכל מי שבמגע עם ילדין או מטופלים צריכים לעבור קורס החייאה שכולל בתוכו החייאת תינוקות למצבי חירום.

סיור בבית יולדות

גם אם את יודעת בודאות איפה את רוצה ללדת, תעשי סיור בבית יולדות. לא יודעת איפה עדיין ? תעדי סיור בשני מקומות. תראי איפה חונים, לאן הולכים, לאיזה קומה עולים, תראי את המקום ותרגישי את הוייב של הבית יולדות. יש נשים שזה ממש בבירור עושה להן סדר וככה הן בוחרות היכן ללדת.
סיור כזה עושים בתיאום עם בית היולדות שעושה סיורים מרוכזים לנשים בהריון.

הכנת תיק לידה

התיק לידה שלך צריך להיות מוכן משבוע 36 עם כל מה שאת צריכה ללידה ולאשפוז של אחרי.
אני מציעה לקחת 2 תיקים או תיק ומזוודה: תיק לחדר לידה ותיק/ מזוודה לאשפוז במחלקה. את המזוודה של האשפוז אפשר להשאיר ברכב ולקחת אותה כשתצטרו כדי לא להיסחב עם המון תיקים בחדר לידה ובמיון.
לא יודעת מה לקחת איתך ? הכל מסודר לך פה.

מעקב תנועות עובר

בשלישי הזה צריך לעקב אחרי תנועות העובר שלך 3 פעמים ביום. במידה ויש הפחתה או החמרה של התנועות, לכי תבדקי. אם את לא מרגישה את התנועות בהתחלה, תאכלי משהו מתוק, תשכבי על צד שמאל חצי שעה ותספרי שוב תנועות. כתבתי על מעקב תנועות בפוסט יחודי.

קניות

בשליש הזה את צריכה כבר להתחיל לארגן את כל הציוד לתינוק, לחשוב מה את קונה, איפה, להתחיל לכבס ולסדר את הדברים לקראת הגעת הבייבי. יש המון רשתות שעושות מחירים על חדרים וציוד ראשוני. תעשי השוואה איפה הכי כדאי לקנות ולכי על זה. לרוב יש לחנויות רשימה מסודרת של מה שצריך.

תרגול

אני מאד מאמינה בתרגול לפני הלידה. תתרגלי תנועות, תנוחות, תחנות, נשימות ותתאמני בהקשבה לגוף. אנחנו רוצות ליצור אוטומט של הגוף ע"י תרגול. אם נתרגל בקורס הכנה ללידה ונחכה ללידה כדי לזכור מה לעשות, זה יהיה הרבה פחות אפקטיבי ויפספס את המטרה. תתרגלי לפני ככה שתדעי בידיוק מה לעשות ברגע האמת.

תכנית לידה

תכנית לידה היא רק בסיס הניתנת לשינוי אבל דעי למה את מכוונת, מה חשוב לך, איך את רוצה שהלידה הזו תראה ומה יהפוך את החוויה הזו לטובה. את יכולה גם לעשות רשימה כתובה של עד 5 נקודות שמאד מאד חשובות לך בלידה ולהראות את זה בחדר לידה אבל בסוף, הכי טוב שתדברי עם הצוות שלך ותתאמו ציפיות יחד.

תכנני את האחרי

תקני את מה שאת צריכה לתקופה של אחרי הלידה. תתכנני ארוחות מוקפאות, תשמרי מספרים של יועצות הנקה, תמצאי בייביסיטר אם יש ילדים גדולים, אם את מניקה אז תדאדי לחזיות הנקה ופדים ותקלי על עצמך כמה שאפשר לפני.

לסיכום

זה שלישי שיש בו כבר הרבה פחות בדיקות בדרך כלל וההכנה הנפשית והפיזית מתחילה. קחי את הזמן ותתכני דברים מוקדן כדי שלא תיהיה בלחץ להספיק.

תגיות:

בואי נדבר

נא להקליד שם תקין

נא להקליד מס׳ טלפון תקין

תתקשרי אליי!

צור קשר
יש לך שאלות נוספות? רוצה לקבוע פגישה ? את מוזמנת ליצור איתי קשר. הטלפון שלי: 054-4521285 המייל שלי: dafinqua@hotmail.com
השאירי פרטים

ואני אחזור אלייך