תפריט ניווט באתר


מכשיר טנס ללידה

קטגוריות:
טנס ללידה

מכשיר טנס (TENS= Transcutaneous Electrical Neuro Stimulation) הינו כדי להקל על עוצמת הצירים במהלך הלידה. הוא מכשיר קל מאוד לשימוש, מאפשר לשבור את עקומת התקדמות הכאב, לפני שהיא מגיעה לשיא.

מה זה בידיוק המכשיר הזה

עוצמת הצירים יכולה להשתנות מאישה אחת לאחרת. לקראת הלידה הרחם מתחיל להתכונן: הוא מתחיל להתכווץ ולגרום לצירים. בשלב מסוים ועם הזמן, התכווצויות אלה מתחזקות ונהיה קשה יותר להתמודד איתם. יש מספר כלים להתמודדות עם צירים כאשר אחד מהם הוא מכשיר הטנס.

טנס מספק הקלה בכאב בכל שלבי הלידה בצורה בטוחה ויעילה על ידי כיסוי אותות הכאב בעצבי הגב. בדרך זו הלידה מתקדמת בפחות כאבים.

פחות כאב מאפשר ליולדת להמשיך ולמשוך להיות בתנועה ולקדם את הלידה.

איך זה עובד

המכשיר הוא קטן המחובר לכבלים אליהם מחברים את ארבעת האלקטרודות בגב. האלקטרודות הדביקות הללו נדבקות לעור, 2 בגב אמצעי ו2 בגב תחתון. מכשיר ה-TENS מעביר זרמים חשמליים דרך העור באמצעות אלקטרודות. התהליך:

  • הפרעה בהולכה של כאב עצבי, כך שאת מרגישה פחות כאב
  • ייצור, בהוראת המוח, של חומרים משככי כאבים בגוף כגון אנדורפינים
  • אפקט של הרפיית שרירים

במהלך הלידה את שולטת בכאב בעצמך על ידי התאמת עוצמת המכשיר ולחיצה על כפתור החיזוק להקלה נוספת.

מתי להשתמש בזה

ההנחייה שלי היא קודם כל להזמין ושזה יגיע סביב שבוע 37 להריון. אחר כך מומלץ להתנסות במוצר, לראות איך הוא עובד, איפה מחברים את האלקטרודות ואיך לתפעל את המכשיר.

אני מנחה את היולדות שלי לשים את הטנס כאשר די בטוח שמדובר בצירי לידה וזה כבר נהיה רציני ולא לחכות לשלב מאד כואב ומתקדם.

צריך לדעת שאסור להכניס את המכשיר למים, כלומר אם נכנסים להתקלח (מה שמאד מומלץ כדי להקל על הצירים), צריך לכבות את המכשיר, להוריד את האלקטרודות ואחרי המקלחת, לייבש טוב את הגב.

קנייה/ השכרה

בארץ יש אפשרות לקנייה או השכרה דרך חברת "צירים" שהמכשיר שלהם מיועד ללידה, הוא חזק, פשוט לשימוש ועם שירות לקוחות 24/7. יש להם 2 סוגים של טנס, אחד משוכלל יותר מהשני. יש לנו קוד קופון DDOULA שמקנה 5% הנחה על השכרת המכשיר ונותן סט אלקטרודות נוסף מתנה (חושב כי ככל שנדביק ונוריד את האלקטרודות, המסר החשמלי יעבוד פחות טוב והמכשיר יהיה יעיל פחות).

אפשרות נוספת זולה יותר היא להשכיר מיד שרה, משאירים פקדון ומשלמים על סט האלקטרודות.

מי שמעוניינת לקנות, אפשר בחברת צירים או דרך אמזון.

סיכום

שימוש במכשיר זה עוזר למשוך את השימוש במשככי כאבים אחרים, עוזר לנו לסבול את עוצמת הצירים ולקדם את הלידה. אני מאד ממליצה עליו.

תגיות:

בואי נדבר

נא להקליד שם תקין

נא להקליד מס׳ טלפון תקין

תתקשרי אליי!

צור קשר
יש לך שאלות נוספות? רוצה לקבוע פגישה ? את מוזמנת ליצור איתי קשר. הטלפון שלי: 054-4521285 המייל שלי: dafinqua@hotmail.com
השאירי פרטים

ואני אחזור אלייך