תפריט ניווט באתר


"זירוז" לידה טבעי

קטגוריות:
זירוז לידה

יש המון פוסטים של הריוניות שמחפשות איך לזרז לידה באופן טבעי.

אז קודם כל, זה מובן לגמרי. המשקל, ההרגשה שאת כבר לא את, הציפייה לפגוש כבר את הבייבי, הלחץ של הסביבה… כל זה גורם לחפש דרכים כדי לזרז את הלידה.

אז אני אגיד את זה חד וחלק-
*שום דבר לא יזרז את יציאת התינוק אם הוא, הגוף או הנפש לא מוכנים לזה*.
כל מי שבלחץ ללדת, דווקא תלד אחרי מי שמחכה בסבלנות לרגע המיוחל. ככה היא נותנת את ההזדמנות לגוף שלה ולתינוק להתחיל בעבודה של לידה.

מתי כן ננסה לקדם לידה ?

נחלק את זה ל-2 מצבים:

  • כשכבר מרחפת המילה "זירוז", "השראה", "סיכון". כאשר יש התוויה רפואית לקידום לידה, ננסה לעשות כמה דברים כדי לעורר את הגוף שיתחיל לפעול.
  • ניתן לעשות חלק מהטיפולים בלי קשר לקידום לידה, אלא קידום הרגעה ואיזון הגוף לקראת הלידה.

אז מה ניתן לעשות:

✔️ רפלקסולוגיה– נותנת לנפש הרפיה ופתח לגוף להתעסק בתהליך של לידה, עובדת על מחסומים רגשיים ופיזיים כאחד. בבנוסף טיפול זה יכול להקל על סמפטומים אחרים כמו בצקות ברגליים, עצירות, כאבי ראש, כאבי גב ועוד..
✔️ סביבה אוקסיטוצינית– תשהי בסביבה נעימה, קחי זמן לעצמך, תתנקי מהטלפון, תעשי דברים שעושים לך טוב. קרי עוד על הורמוני לידה פה.
✔️ לדבר אל התינוק ודמיון מודרך– זה יגרום לחיבור שלך אליו, תדמייני אותו, מה עובר עליו, איך הוא מרגיש, איך הוא נראה וספרי לו כמה את מצפה לו ומתרגשת לקראתו.
✔️ דיקור– עובד על איזון הגוף והנפש בפן האנרגטי, על חסימת אנרגיית הצ'י. זה נעשה ע"י דיקור בנקודות אסטרטגיות. חשוב ללכת לטיפול אצל מי שמומחית בתחום ההריון.
✔️ סבלנות ורוגע – הגוף והתינוק מחפשים את ההזדמנות שלהם להתחיל לידה. אם הגוף בסטרס ובלחץ, האדרנלין והקורטיזול יהיו ברמות גבוהות ואוקסיטוצין לא יוכל להיות מופרש ולא תתחיל לידה.
✔️ יחסי מין– ביחסים קורים 2 דברים: בזרע של הגבר יש את הורמון הפרוסטגלנדינים שהוא יכול לרכך את צוואר הרחם ולהתחיל לידה. בנוסף, יחסי מין זה אהבה, זה אוקסיטוצין ואנחנו יודעים שהוא זה שמייצר צירים.
✔️ תמיכת הסביבה– אם יש סביבך אנשים שמלחיצים אותך עם משפטים כמו "עוד לא ילדת", "יאללה תלדי כבר", תסבירי להם שזה לא עושה לך טוב ורק מלחיץ אותך יותר.
✔️ הליכה בים– מרפות, מרגיעות, עם ריח היוד שיש שם. הליכה יחפה גם יכולה לגעת בנקודות ברגל שיכולות לקדם לידה.
✔️הליכה עם רגל אחת על מדרכה או תרגילים עם כדור פיזיו– יכולים לעזור לעובר להתברג טוב יותר לקדם לידה.
✔️ספינינג בייביז– מוסיף איזון לגוף, לרצועות, לפאשיה, לרחם.

לסיכום

תזכרו, שבוע 40 הוא לא תאריך תפוגה, הוא שבוע מ-ש-ו-ע-ר. אנחנו לא באמת יודעים מתי הוא השבוע ה40 להריון באופן ממש מדוייק. תנו לגוף לעשות את העבודה שלו, תנו אמון בגוף שלכם ותתחברו עם הנפש.

תגיות:

בואי נדבר

נא להקליד שם תקין

נא להקליד מס׳ טלפון תקין

תתקשרי אליי!

צור קשר
יש לך שאלות נוספות? רוצה לקבוע פגישה ? את מוזמנת ליצור איתי קשר. הטלפון שלי: 054-4521285 המייל שלי: dafinqua@hotmail.com
השאירי פרטים

ואני אחזור אלייך