תפריט ניווט באתר


אלכוהול בהנקה

קטגוריות:
אלכוהול בהנקה

איך אני מחכה לכוס יין אחרי הלידה… בעצם רגע, אני מניקה. מותר לי לשתות ? זה עובר לחלב ? אולי כדאי לשאוב ולזרוק ? אחרי כמן זמן נעלם האלכוהול מהגוף ? בואי נדבר על אלכוהול בהנקה.

רמת אלכוהול

רמת האלכוהול בחלב אם דומה לזו שבדם האם. לכן גם כאשר רמת האלכוהול בדם תרד אחרי כמה זמן, כך גם תרד כמות האלכוהול שיש בחלב אם. רמת שיא של אלכוהול בחלב היא אחרי 30-60 דקות.

הסכנה של אלכוהול לתינוק

גם אם רמת האלכוהול בחלב אם נמוכה מאוד, יילודים עוברים חילוף חומרים של אלכוהול לאט יותר ממבוגרים ורגישים יותר להשפעותיו. הפרעות בשינה, התפתחות מוטורית, כמות ייצור החלב, ורפלקס שחרור חלב מושפעים מצריכת אלכוהול משמעותית של האם המניקה.
עלינו גם לזכור שברוב המצבים, היתרונות של הנקה עולים על הסיכונים הכרוכים בצריכת אלכוהול נמוכה על ידי האם.
חשוב לוודא כי אם מניקה שצורכת אלכוהול מסוגלת לטפל בתינוקה ושאין סכנה לרשלנות או פגיעה בתינוק.

אז איך אדע אם אני יכולה להניק אחרי ששתיתי ?

לוקח למנה אחת של אלכוהול בערך 2-3 שעות כדי להיעלם מהחלב והדם של האם.
לכן ההמלצה היא להמתין כשעתיים לפני ההנקה הבאה. בעבר נאמר לאמהות לשאוב את החלב ולזרוק אותו אך מידע זה אינו נכון. אלכוהול אינו מצטבר בחלב אם. זה יורד בחלב כפי שהוא יורד בדם.

גיל התינוק פה גם משחק פקטור. כאשר התינוק קטן ולא יונק בשעות וזמנים קבועים, יהיה מאד קשה לדעת מתי את יכולה לשתות. לפעמים תינוקות קטנים מתעוררים אחרי שעה של הנקה ורוצים שוב. לכן כדאי לחכות שהתינוק יגדל מעט ויהיו לו זמנים קבועים יותר. בכללי, מומלץ להימנע בשתיית אלכוהול בחודש הראשון אחרי הלידה.

במידה ושתית והתינוק רוצה לינוק, מומלץ לתת בקבוק שאוב של חלב אם. אם יוצא שעובר זמן רב בין ההנקות שלך, מומלץ לשאוב אך לא להשתמש בחלב אם לא עברו שעתיים מאז המנה האחרונה שלך.

אחרי 2 מנות של אלכוהול, יש להמתין 4-5 שעות לפני ההנקה. בזמן זה, מומלץ לגרות את השד.

ומה לגבי בירה ללא אלכוהול ?
אכן יש בה פחות אלכוהול מאשר בבירה רגישה אבל הכמות לא עומדת על 0%, לכן ניתן לשתות ולהניק אחרי בערך כשעה.

מנות אלכוהול=

=330 מ”ל/ שליש כוס בירה

=140 מ”ל יין 11%

=40 מ”ל כוסית משקה חריף 40% אלכוהול

סיכום

לסיכום, הנקה לא אומרת שאת לא יכולה לשתות בכלל אבל לא כדאי לשתות בכמויות גדולות ועל בסיס קבוע. רצוי לא לחרוג מ-2 מנות אלכוהול ביום ולא לשתות כל יום.

ישנה טבלה מסודרת שמחשבת כמה זמן צריך לחכות בין הנקות לפי משקל גוף האם לכמות ששתה, וזה בלינק פה.

תגיות:

בואי נדבר

נא להקליד שם תקין

נא להקליד מס׳ טלפון תקין

תתקשרי אליי!

צור קשר
יש לך שאלות נוספות? רוצה לקבוע פגישה ? את מוזמנת ליצור איתי קשר. הטלפון שלי: 054-4521285 המייל שלי: dafinqua@hotmail.com
השאירי פרטים

ואני אחזור אלייך